«

מאי
21

מה עלי לדעת לאחר ביצוע ניתוח להסרת משקפיים בלייזר?

ברכות! הנך בדרך הנכונה להסרת התלות במשקפי ראייה ובעדשות מגע.
שמירת ההמלצות וההוראות הרפואיות לאחר הניתוח, יסייעו לך להגיע לאחוזי הצלחה מרשימים, ולשמר את תוצאות הניתוח אורך זמן.

כיצד ארגיש לאחר הניתוח?

חלק גדול מן המטופלים רואים לשמחתם, באופן אופטימאלי מיד לאחר הניתוח. בכך הושגה מטרת ההליך הרפואי.
יחד עם זאת, עלולות להופיע תופעות נורמטיביות כגון יובש בעיניים, צריבה, אודם וגירוד קשה. תופעות אלו מתרחשות כשבוע ימים לאחר ביצוע הניתוח ובדרך כלל חולפות מאליהן.

על מנת להקל על תופעות אלו מוזלפות לעיניים טיפות אנטיביוטיות וטיפות סטרואידים המונעות זיהומים ומזרזות החלמה. בנוסף, יש להקפיד עד מאוד על לבישת מגן עיניים שקוף ,המונע פגיעות ונגיעות מקריות ובלתי נשלטות.

מהן התופעות אליהן יש לשים לב לאחר הניתוח?

> יובש קיצוני בעיניים – אולי התופעה הנפוצה ביותר לאחר ביצוע ניתוח להסרת משקפיים בלייזר. ניתן להקל עד מאוד על תופעה זו, באמצעות טיפות עיניים ייעודיות, הנרשמות על ידי הרופא המנתח.

> אודם בעיניים – כתוצאה מפתיחת עפעפיי העיניים לשם קיבוע במהלך הניתוח, מתפוצצים נימי דם זעירים המביאים לאזורים אדומים בחלקה הלבן של העין. גם פעולת הסרת המתלה וקיבועו מחדש מעודדת היווצרות אודם בעיניים. תופעה זו, במידה ונשמר חלל העין נקי ונטול פגיעות, חולפת תוך ימים עד שבועות ספורים.

> כאבים בעיניים – על אף הטכנולוגיה המתקדמת והמיומנות הרפואית, באופן טבעי, כל פעולה גופנית פולשנית תלווה בכאבים ברמות שונות. ניתן בהחלט להקל על התופעה הנורמלית על ידי משככי כאבים. במידה וכאבים אלו נחווים בצורה קיצונית מהמצופה, יש לפנות לרופא המטפל להמשך מעקב.

> ראיית "הילה" – תופעה ההופכת לנדירה בעקבות השימוש בטכניקת ה Wavefront, ובה תופיע הילה מסנוורת סביב מוקדי אור בשעות החשיכה.

> נסיגה בראייה – אחוז זעיר מתוך אלו העוברים ניתוח להסרת משקפיים בלייזר, יזדקקו לניתוח נוסף. זאת בשל התארכות מבנה העין המביא לנסיגה מסוימת, בתוצאות הראשוניות שלאחר הניתוח.
במצב זה יש להגיע לרופא המטפל להמשך אבחון והסקת מסקנות להמשך.

כיצד עלי לנהוג לאחר הניתוח?

שמירה על ההמלצות הבאות תבטיח תוצאות מצוינות, בטווח זמן סמוך למועד הניתוח:

> יש להימנע מחפיפת הראש, כמו גם ממריחת איפור וקרמים באזור הפנים
> פעילות גופנית וחשיפה למגרשים בהם מצויים כדורים אסורה בהחלט
> יש להרכיב את מגני העיניים בשעת השינה, וזאת כשבוע ימים לאחר מועד ביצוע הניתוח
> הימנעו ככל הניתן מסביבה מאובקת או אפופת עשן
> הקפידו על שגרת הבדיקות לאחר הניתוח