«

»

אוק'
03

איך מתחיל התהליך של הסרת משקפיים בלייזר?

החלטתם שהגיע הזמן להיפטר מהמשקפיים או מעדשות המגע שלכם. היום כדי להחזיר את הראיה למצב תקין (לא משנה אם מדובר בליקוי ראיה מלידה, או כזה שנוצר בגיל מבוגר יותר), אתם צריכים לעבור טיפול של הסרת משקפיים בלייזר. התהליך של הסרת משקפיים בלייזר נקרא כך, משום שעושים שימוש בקרן לייזר, שלמעשה משייפת את הקרנית של העין. ע"י שיוף הקרנית, אפשר לפתור בעיות של רוחק וקוצר ראיה, והיום גם בעיות שונות של צילינדר. הסרת משקפיים בלייזר מתחילה כמובן לא בחדר הניתוח, אלא בשלב הרבה יותר מוקדם – בשלב ההתאמה שבו בוחנים האם גם אתם יכולים לעבור הסרת משקפיים בלייזר.

בדיקת התאמה עבור הסרת משקפיים בלייזר

הבדיקה של הסרת משקפיים בלייזר היא יחסית מקיפה, ואורכת יותר זמן מבדיקות עיניים אחרות שביצעתם בחייכם. מדוע הבדיקה של הסרת משקפיים בלייזר היא פרטנית כל כך? משום שהמכון רוצה להבטיח לכם תוצאות. רק ע"י בחינה מדוקדקת של העין שלכם, המכון יוכל להבין, האם אפשר לטפל בכם בעזרת הסרת משקפיים בלייזר, ואילו תוצאות אפשר לתת לכם. יש מקרים שבהם לאחר הסרת משקפיים בלייזר, יש עוד צורך בשימוש במשקפיים או עדשות מגע, וכמובן שיידעו אתכם במידה ויהיה בכך צורך.

בבדיקה עצמה, האופטומטריסט יבדוק מספר דברים. ראשית, יבצעו בדיקה של מידת הראיה האופטימאלית, שאפשר להגיע אליה באמצעות הסרת משקפיים בלייזר. דמו לכם בעצם מצב של איך אתם תראו, לאחר שתעברו טיפול של הסרת משקפיים בלייזר, ויבדקו האם זה לשביעות רצונכם. בהמשך הבדיקה, יבצעו מיפוי מדוקדקת של הקרנית שלכם מכל הכיוונים. המיפוי של הקרנית הוא שלב חשוב מאד בבדיקה, שכן הוא למעשה זה שיקבע, האם אתם יכולים לעבור הסרת משקפיים בלייזר. מכיוון שבהליך עצמו מתבצע שיוף של הקרנית, היא צריכה להיות מספיק עבה, על מנת שלאחר התהליך היא לא תהיה דקה יותר מ400 מיקרון.

בהמשך הטיפול יבדקו דברים נוספים בתוך העיניים שלכם. בין השאר יטפטפו לכם טיפות אשר ירחיבו את האישונים שלכם. בבדיקה זו מגלים, האם אין אצלכם סיכוי להתפתחות של מחלות עיניים שונות, ולמעשה שוללים סיכונים לביצוע של הסרת משקפיים בלייזר.

מה עושים לפני הבדיקה?

אם אתם עומדים לקראת בדיקת התאמה לתהליך של הסרת משקפיים בלייזר, סביר להניח שקודם לכן יתנו לכם מספר הוראות. אם אתם עונדים עדשות מגע קשות באופן קבוע, תצטרכו לחזור למשקפיים כשבוע לפני בדיקת ההתאמה אל הסרת משקפיים בלייזר. אם אתם מרכיבים עדשות רכות, תצטרכו להפסיק להניח אותן כיומיים לפני הבדיקה האמורה.

חלק נכבד מאד מהבדיקה שתעברו להתאמת תהליך של הסרת משקפיים בלייזר תכלול שאלון רפואי מקיף. חשוב מאד להיות כנים מאד עם השאלון, ולציין את מצבכם הרפואי במדויק. כך תוכלו לדעת שאתם עומדים לעבור הסרת משקפיים בלייזר ללא כל סיכון.