«

»

נוב'
14

יש מה לעשות נגד פזילה

התופעה של פזילה היא תופעה נפוצה למדי. בין 3% ל- 4% מהאוכלוסייה סובלים מפזילה. טיפולי פזילה בקרב מבוגרים וילדים יכולים לסייע לטפל בתופעה ולעתים גם למנוע אותה לחלוטין. מה שבטוח הוא שבלי טיפולי פזילה בקרב מבוגרים וילדים לא תוכלו להילחם בתופעה. על טיפולי פזילה בקרב מבוגרים וילדים ופזילה בכלל.
מהי פזילה ומה הגורמים לה?
פזילה היא תופעה בה אחת העיניים סוטה ואיננה מתמקדת יחד עם העין השנייה על חפץ מסוים. כאמור, פזילה, היא תופעה נפוצה למדי בקרב האוכלוסייה ומופיעה באחוז גבוה יחסית מתוכה. הגורמים לפזילה יכולים להיות מגוונים: החל בגורמים תורשתיים, דרך בעיות בהתפתחות העין, עין עצלה ועד לפזילה הנגרמת בעקבות חבלת ראש. טיפולי פזילה בקרב מבוגרים וילדים הם הדרך היחידה לאבחן ולטפל בתופעות אלה. כדי לבצע טיפולי פזילה בקרב מבוגרים וילדים חשוב קודם כל לאבחן את סוג הפזילה. כך למשל, אצל אנשים אשר הפזילה שלהם נובעת מ"עין עצלה" – כלומר עין שלא התפתחה כראוי ולכן הראיה בה פגועה (לעתים אפילו בשל קטרקט ועוד) – קורה לא פעם שתהיה פזילה. משמעות הפזילה היא כי העין הפגועה ממילא לא משתתפת ולכן גם לא מתפתחת ונותרת הפזילה. במקרים כאלה, שימוש במשקפיים יכול לעזור להפיג את הפזילה. טיפולי פזילה בקרב מבוגרים וילדים באמצעות משקפיים חשוב להתחיל בהקדם האפשרי כדי למנוע פגיעה ממושכת בעין ולאפשר את השיקום שלה.
מהם טיפולי פזילה בקרב מבוגרים וילדים והאם ניתן למנוע פזילה?
המפתח כדי למנוע פזילה הוא אבחון מוקדם של בעיה שיכולה להוביל לפזילה או של הפזילה בשלבים הראשונים ביותר. כך למשל, תינוקות אשר יש להם קטרקט חיוני לאבחן בהקדם, כדי למנוע פזילה בהמשך. הבנת הגורמים לפזילה היא קריטית, אולם לא תמיד אלה ידועים. במקרים מסוימים ניתן במסגרת טיפולי פזילה בקרב מבוגרים וילדים לבצע ניתוח אשר בו מתקנים את מיקום השרירים של העין, כך שתתוקן הסטייה. המדובר בניתוח המבוצע בהרדמה כללית.
כלל טיפולי פזילה בקרב מבוגרים וילדים הם טיפולים ארוכי טווח אשר דורשים מעקב רפואי ועקביות בטיפול על ידי המטופל עצמו. גם הראייה כמו כל שריר אחר בגוף מתנוונת אם לא משתמשים בה. היעדר טיפולי פזילה בקרב מבוגרים וילדים יכולים להביא לכך שאיזור הראייה במוח לא יתפתח כראוי. טיפולי פזילה בקרב מבוגרים וילדים הם חיוניים כדי למנוע את הפזילה וחשוב להתחיל בהם בהקדם כדי למנוע נזק ארוך טווח.
על פזילה מדומה גם
בטרם תניחו כי אתם או ילדיכם סובלים מפזילה ותתחילו לחפש טיפולי פזילה בקרב מבוגרים וילדים – חשוב לוודא כי אכן מדובר בפזילה. אצל ילדים למשל, בגלל רוחב האף יחסית לכפי שהוא אצל מבוגרים, כאשר עין אחת קרובה יותר מהשנייה אצל האף, עלול להיווצר הרושם המוטעה כאילו יש פזילה. ביקור אצל רופא יפיג את החשש הזה; כלל שהחשש מתאמת, הרי שהרופא גם יידע להתאים לכם את הטיפול המתאים.

התופעה של פזילה היא תופעה נפוצה למדי. בין 3% ל- 4% מהאוכלוסייה סובלים מפזילה. טיפולי פזילה בקרב מבוגרים וילדים יכולים לסייע לטפל בתופעה ולעתים גם למנוע אותה לחלוטין. מה שבטוח הוא שבלי טיפולי פזילה בקרב מבוגרים וילדים לא תוכלו להילחם בתופעה. על טיפולי פזילה בקרב מבוגרים וילדים ופזילה בכלל.מהי פזילה ומה הגורמים לה?פזילה היא תופעה בה אחת העיניים סוטה ואיננה מתמקדת יחד עם העין השנייה על חפץ מסוים. כאמור, פזילה, היא תופעה נפוצה למדי בקרב האוכלוסייה ומופיעה באחוז גבוה יחסית מתוכה. הגורמים לפזילה יכולים להיות מגוונים: החל בגורמים תורשתיים, דרך בעיות בהתפתחות העין, עין עצלה ועד לפזילה הנגרמת בעקבות חבלת ראש. טיפולי פזילה בקרב מבוגרים וילדים הם הדרך היחידה לאבחן ולטפל בתופעות אלה. כדי לבצע טיפולי פזילה בקרב מבוגרים וילדים חשוב קודם כל לאבחן את סוג הפזילה. כך למשל, אצל אנשים אשר הפזילה שלהם נובעת מ"עין עצלה" – כלומר עין שלא התפתחה כראוי ולכן הראיה בה פגועה (לעתים אפילו בשל קטרקט ועוד) – קורה לא פעם שתהיה פזילה. משמעות הפזילה היא כי העין הפגועה ממילא לא משתתפת ולכן גם לא מתפתחת ונותרת הפזילה. במקרים כאלה, שימוש במשקפיים יכול לעזור להפיג את הפזילה. טיפולי פזילה בקרב מבוגרים וילדים באמצעות משקפיים חשוב להתחיל בהקדם האפשרי כדי למנוע פגיעה ממושכת בעין ולאפשר את השיקום שלה. מהם טיפולי פזילה בקרב מבוגרים וילדים והאם ניתן למנוע פזילה?המפתח כדי למנוע פזילה הוא אבחון מוקדם של בעיה שיכולה להוביל לפזילה או של הפזילה בשלבים הראשונים ביותר. כך למשל, תינוקות אשר יש להם קטרקט חיוני לאבחן בהקדם, כדי למנוע פזילה בהמשך. הבנת הגורמים לפזילה היא קריטית, אולם לא תמיד אלה ידועים. במקרים מסוימים ניתן במסגרת טיפולי פזילה בקרב מבוגרים וילדים לבצע ניתוח אשר בו מתקנים את מיקום השרירים של העין, כך שתתוקן הסטייה. המדובר בניתוח המבוצע בהרדמה כללית. כלל טיפולי פזילה בקרב מבוגרים וילדים הם טיפולים ארוכי טווח אשר דורשים מעקב רפואי ועקביות בטיפול על ידי המטופל עצמו. גם הראייה כמו כל שריר אחר בגוף מתנוונת אם לא משתמשים בה. היעדר טיפולי פזילה בקרב מבוגרים וילדים יכולים להביא לכך שאיזור הראייה במוח לא יתפתח כראוי. טיפולי פזילה בקרב מבוגרים וילדים הם חיוניים כדי למנוע את הפזילה וחשוב להתחיל בהם בהקדם כדי למנוע נזק ארוך טווח. על פזילה מדומה גםבטרם תניחו כי אתם או ילדיכם סובלים מפזילה ותתחילו לחפש טיפולי פזילה בקרב מבוגרים וילדים – חשוב לוודא כי אכן מדובר בפזילה. אצל ילדים למשל, בגלל רוחב האף יחסית לכפי שהוא אצל מבוגרים, כאשר עין אחת קרובה יותר מהשנייה אצל האף, עלול להיווצר הרושם המוטעה כאילו יש פזילה. ביקור אצל רופא יפיג את החשש הזה; כלל שהחשש מתאמת, הרי שהרופא גם יידע להתאים לכם את הטיפול המתאים.