«

»

פבר'
14

בדיקת ראיה לכל מטרה

אין היום מישהו שלא הלך בחייו אל בדיקת ראיה. כאשר מדברים איתנו על בדיקת ראיה, לרובנו עולה תמונה בראש של ישיבה וקריאת מספרים או אותיות. אבל האמת היא כי בדיקת ראיה היא הרבה יותר מזה. כמובן שבבסיסה, בדיקת ראיה יכולה לגלות ליקויי ראיה קלים כמו קוצר ראיה או רוחק ראיה. כולנו זוכרים שבתור ילדים הלכנו לרופא העיניים או לאופטומטריסט והסתכלנו על לוח האותיות. האמת היא שהמומחים ממליצים ללכת עם הילד אל בדיקת ראיה ראשונית, כבר לאחר גיל שנה. בגיל חצי שנה הראיה של הילד כבר נעשית ממוקדת והוא יכול להבדיל בין צבעים, גבהים, ולמעשה יש לו ראיה תלת ממדית. לעתים ההתפתחות מתארכת קצת יותר, ולכן הטווח שבין גיל שנה לשנתיים הוא הזמן המתאים לביצוע של בדיקת ראייה ראשונית.
בדיקת ראיה גם למבוגרים
אולם, מבוגרים רבים מוצאים את עצמם הולכים אל בדיקת ראיה. הסיבות לכך יכולות להיות רבות – מבוגרים רבים מרגישים כי הם זקוקים לפתע לעזר ראיה, ורוצים לדעת אילו משקפיים או עדשות יכולים להתאים להם. כמו כן, בדיקת ראיה גם יכולה לגלות בעיות ראיה מורכבות יותר כמו לדוגמא קטרקט, קרטוקונוס או עין עצלה. פעמים רבות התסמינים של מחלות אלה מתחילים בקוצר ראיה או רוחק ראיה, ואנשים רבים דוחים את ההליכה אל בדיקת ראיה. למעשה, ברגע שאתם חושדים שיש בעיה מסוימת, כדאי לכם ללכת במהירות אל בדיקת ראיה – בדיקה זו יכולה לגלות שאכן מדובר בבעיה פשוטה, או במצב מורכב יותר, שטוב שגיליתם בשלב מוקדם, שכן הכלל הנוגע לבעיות עיניים הוא שככל שהבעיה מתגלית בשלב מקודם יותר – כך קל יותר לטפל בה, אחוזי ההצלחה הם גבוהים יותר, וזמן ההחלמה מהטיפול הוא קצר יותר.
אם אתם צריכים בדיקת ראיה, ראוי לדעת מה ההבדל בין רופא עיניים לאופטומטריסט – אופטומטריסט יכול לבצע לכם בדיקת עיניים לגילוי של בעיות רבות, וכמובן להתאמה של פתרונות כמו משקפיים או עדשות מגע. רופא עיניים, לעומת זאת, נדרש כאשר הבעיה מורכבת יותר, וכאשר יש צורך גם במתן תרופות מסוימות, וכמובן התייעצות בנוגע להליך כירורגי. ברוב המקרים, מקומות עבודה שדורשים בדיקת עיניים, יפנו אתכם לאופטימיסטיות ותו לא.
איפה מבצעים בדיקת ראיה?
לא משנה אם אתם צריכים רופא עיניים או אופטומטריסט, דבר אחד בטוח – לכו אל מרפאת עיניים שאתם סומכים עליה, בעיניים עצומות תרתי משמע…. בדיקת ראיה צריכה לגלות כל בעיה שיכולה להתפתח בעין שלנו, ולתת לנו גם את הפתרון הדרוש לכך. בדיקת ראיה שמתבצעת במקום עם ניסיון מקצועי רב, שמעסיק את טובי המומחים תחום, תיתן לנו תשובות מהירות, מקצועיות ומדויקות.
חשוב להבין שגם לאחר שנמצאה בעיה אחרי בדיקת עיניים, יכולים להיות לה מספר פתרונות. רופא עיניים מקצועי ומוסמך ייעץ לכם על בסיס הגיל שלכם, הרקע המשפחתי שלכם והמצב הבריאותי שלכם, מהו הפתרון הטוב ביותר עבורכם ועבור העין שלכם.

בדיקת ראיה לכל מטרהאין היום מישהו שלא הלך בחייו אל בדיקת ראיה. כאשר מדברים איתנו על בדיקת ראיה, לרובנו עולה תמונה בראש של ישיבה וקריאת מספרים או אותיות. אבל האמת היא כי בדיקת ראיה היא הרבה יותר מזה. כמובן שבבסיסה, בדיקת ראיה יכולה לגלות ליקויי ראיה קלים כמו קוצר ראיה או רוחק ראיה. כולנו זוכרים שבתור ילדים הלכנו לרופא העיניים או לאופטומטריסט והסתכלנו על לוח האותיות. האמת היא שהמומחים ממליצים ללכת עם הילד אל בדיקת ראיה ראשונית, כבר לאחר גיל שנה. בגיל חצי שנה הראיה של הילד כבר נעשית ממוקדת והוא יכול להבדיל בין צבעים, גבהים, ולמעשה יש לו ראיה תלת ממדית. לעתים ההתפתחות מתארכת קצת יותר, ולכן הטווח שבין גיל שנה לשנתיים הוא הזמן המתאים לביצוע של בדיקת ראייה ראשונית.
בדיקת ראיה גם למבוגריםאולם, מבוגרים רבים מוצאים את עצמם הולכים אל בדיקת ראיה. הסיבות לכך יכולות להיות רבות – מבוגרים רבים מרגישים כי הם זקוקים לפתע לעזר ראיה, ורוצים לדעת אילו משקפיים או עדשות יכולים להתאים להם. כמו כן, בדיקת ראיה גם יכולה לגלות בעיות ראיה מורכבות יותר כמו לדוגמא קטרקט, קרטוקונוס או עין עצלה. פעמים רבות התסמינים של מחלות אלה מתחילים בקוצר ראיה או רוחק ראיה, ואנשים רבים דוחים את ההליכה אל בדיקת ראיה. למעשה, ברגע שאתם חושדים שיש בעיה מסוימת, כדאי לכם ללכת במהירות אל בדיקת ראיה – בדיקה זו יכולה לגלות שאכן מדובר בבעיה פשוטה, או במצב מורכב יותר, שטוב שגיליתם בשלב מוקדם, שכן הכלל הנוגע לבעיות עיניים הוא שככל שהבעיה מתגלית בשלב מקודם יותר – כך קל יותר לטפל בה, אחוזי ההצלחה הם גבוהים יותר, וזמן ההחלמה מהטיפול הוא קצר יותר. אם אתם צריכים בדיקת ראיה, ראוי לדעת מה ההבדל בין רופא עיניים לאופטומטריסט – אופטומטריסט יכול לבצע לכם בדיקת עיניים לגילוי של בעיות רבות, וכמובן להתאמה של פתרונות כמו משקפיים או עדשות מגע. רופא עיניים, לעומת זאת, נדרש כאשר הבעיה מורכבת יותר, וכאשר יש צורך גם במתן תרופות מסוימות, וכמובן התייעצות בנוגע להליך כירורגי. ברוב המקרים, מקומות עבודה שדורשים בדיקת עיניים, יפנו אתכם לאופטימיסטיות ותו לא.
איפה מבצעים בדיקת ראיה?לא משנה אם אתם צריכים רופא עיניים או אופטומטריסט, דבר אחד בטוח – לכו אל מרפאת עיניים שאתם סומכים עליה, בעיניים עצומות תרתי משמע…. בדיקת ראיה צריכה לגלות כל בעיה שיכולה להתפתח בעין שלנו, ולתת לנו גם את הפתרון הדרוש לכך. בדיקת ראיה שמתבצעת במקום עם ניסיון מקצועי רב, שמעסיק את טובי המומחים תחום, תיתן לנו תשובות מהירות, מקצועיות ומדויקות. חשוב להבין שגם לאחר שנמצאה בעיה אחרי בדיקת עיניים, יכולים להיות לה מספר פתרונות. רופא עיניים מקצועי ומוסמך ייעץ לכם על בסיס הגיל שלכם, הרקע המשפחתי שלכם והמצב הבריאותי שלכם, מהו הפתרון הטוב ביותר עבורכם ועבור העין שלכם.