השתלת עדשה בתור פתרון קבוע

כל אדם שיש לו בעיית ראיה, יודע שיש לו שתי אופציות – או להרכיב משקפיים ועדשות מגע, או לנסות לעבור הסרת משקפיים בלייזר. אבל חשוב לדעת שיש אופציה שלישית. האופציה השלישית מתאימה למי שמצד אחד לא רוצה להשתמש בעזרי ראיה, אבל גם לא רוצה או לא יכול לעבור הסרת משקפיים בלייזר. התהליך הזה נקרא השתלת עדשה. למעשה, אפשר להגיד כי השתלת עדשה היא מעין עזר ראיה אשר פשוט מושתל אצלכם באופן קבוע. לא מדובר בשינוי בתוך העין עצמה, אלא פשוט השתלה של גורם חדש. אז איך בעצם מתבצע התהליך של השתלת עדשה, ומי יכול לעבור אותו?
השתלת עדשה מחזירה ראיה תקינה
שתי בעיות הראיה הנפוצות ביותר הן כידוע קוצר ראיה ורוחק ראיה. השתלת עדשה היא תהליך אשר יכול לפתור כל אחת מהבעיות האלה. אם אתם סובלים מקוצר ראיה, השתלת עדשה חדשה בתוך העין יכולה להתאים לכם אם יש לכם דיופטר בין -3 ל-24. אם אתם סובלים מרוחק ראיה, השתלת עדשה תתאים אם יש לכם דיופטר בין +1 ל+12. מכיוון שרוב אוכלוסיית לקויי הראיה נכנסת בהגדרה זו – מדובר בשיטה שיכולה באמת להתאים להרבה מאד אנשים.
התהליך של השתלת עדשה הוא פשוט למדי, ולא כולל סיבוכים מיוחדים. בניתוח עצמו יוצרים פתח זעיר מאד בגודל של מילימטרים ספורים בתוך העין שלכם. אל תוך הפתח הזה, שנמצא בין עדשת העין לבין הקשתית, מחדירים את העדשה. יש מקרים שבהם מבצעים השתלת עדשה על הקרנית עצמה, אם רואים שיש לכך עדיפות.
יש מקרים שבהם אחרי השתלת עדשה יהיה צורך בביצוע של מספר תפרים, ויש מקרים בהם אף לא יהיה צורך בביצוע של תפרים כלל. באופן עקרוני ככל שהמכון יותר מקצועי, ועושה שימוש בטכנולוגיה מתקדמת יותר, כך יורדים הסיכויים שתצטרכו תפרים בביצוע של השתלת עדשה.
מה עושים אחרי השתלת עדשה?
התהליך עצמו של השתלת עדשה הוא קצר למדי. למעשה הניתוח כולו אורך לא יותר מ20 דקות. בסיום הניתוח, יתכן ותקבלו מספר טיפות שיעזרו לעין להסתגל למצב החדש. השינוי שחשים אחרי שעוברים השתלת עדשה הוא כמעט מיידי. תוך זמן קצר תרגישו שהראיה שלכם השתפרה באופן משמעותי, ולא תזדקקו יותר לשימוש במשקפיים או בעדשות מגע.
באופן טבעי, מרבית האנשים שרוצים לעבור השתלת עדשה, הם בעלי בעיות ראיה בשתי העיניים. מכיוון שאחרי הניתוח העין רגישה יחסית, נהוג לערוך השתלת עדשה בהפרש של שבועיים בין עין לעין, על מנת להבטיח בסופו של דבר ראיה תקינה ללא קשיים מיוחדים.
מעבר לכך, לאחר שתעברו השתלת עדשה לא תצטרכו יותר ללכת לרופא עיניים. העדשה שהושתלה לכם לא דורשת שם טיפול מיוחד או ניקוי. היא פשוט תישאר תמיד בתוך העין שלכם, ותעזור לכם לראות בצורה מצוינת.