כיצד מתכוננים לניתוח הסרת משקפיים בלייזר ? כל מה שצריך לדעת כדי שתגיעו מוכנים

החלטה על ביצוע הסרת משקפיים בלייזר היא החלטה מרגשת הטומנת בחובה עתיד טוב יותר, וחופשי מזגוגיות, עדשות, ושאר עזרי ראיה מכבידים. הפעם נדון בשלבים המקדימים את הניתוח, ונציג טיפים שחשוב לבצע טרם ניתוח הסרת משקפיים בלייזר – בכדי שתגיעו מוכנים.

הסרת משקפיים בלייזר – שלב ראשון, בדיקת התאמה
בעת הגעתכם למכון הסרת משקפיים בלייזר, אחד השלבים הראשונים שתעברו הוא בדיקת התאמה, שמטרתה לבדוק שמצב עיניים שלכם אכן מתאים לביצוע הליך הסרת משקפיים בלייזר , שקוצר או רוחק הראיה שלכם מתאים לטיפול, שאינכם סובלים ממחלות עיניים קשות, מקרנית דקה מדי או מליקויים אחרים.
כמו כן, במהלך הפגישה הראשונה תישאלו על מצבכם הרפואי הכללי, יבדק כי אינכם סובלים ממחלות קשות אחרות (בדגש על מחלות אוטואימוניות, דוגמת סכרת), ותתבקשו לדווח אודות כל בעיה או ליקוי גופני ממנו אתם סובלים, על מנת לוודא שאינו מפריע לקיום הליך הסרת משקפיים בלייזר .
כמובן שבמהלך פגישה זו תוכלו לשאול כל שאלה אודות הסרת משקפיים בלייזר, על התהליך עצמו, ההחלמה, וכל נושא אחר שאינו ברור לכם עדיין.

ומה לגבי בחירת שיטת הסרת משקפיים בלייזר המתאימה ביותר ?
כידוע, קיימות שיטות שונות לביצוע הסרת משקפיים בלייזר – לאסיק, אינטרלאסיק, וייבפרונט ואחרים. על מנת להתאים את שיטת הסרת משקפיים בלייזר למטופל, יש לבצע מיפוי מלא של הקרנית, בדיקת עובי הקרנית, ובחינה תלת מימדית שלה, על מנת לקבל את מירב המידע אודות הקרנית ובחירת שיטת הטיפול המתאימה לה ביותר. כל אלה יבוצעו באמצעות מיכשור מתקדם במהלך הבדיקות טרם הסרת משקפיים בלייזר .

הסרת משקפיים בלייזר – הוראות הנדרשות לביצוע טרם הבדיקה הראשונה
1.    יש להוריד עדשות כ-24 שעות לפני מועד הפגישה והבדיקה הראשונית.
2.    מומלץ להגיע עם משקפי שמש ועם מלווה.
3.    יש להביא את משקפי הראיה שלכם (או להגיע עם עדשות, במידה ואין לכם משקפיים כלל).
4.    יש להצטייד במכתבים מרופא מטפל אודות הסטטוס הרפואי שלכם ולהביא מסמכים מתאימים במקרה ואתם סובלים ממחלות או נוטלים תרופות באופן סדיר.

הסרת משקפיים בלייזר – יום הניתוח עצמו
גם ביום הניתוח עצמו תבוצע בדיקת עיניים חוזרת (כפי שבוצעה בבדיקת ההתאמה הראשונה), כדי לוודאי שמצב עיניים לא השתנה, וכי אכן סוג הטיפול שנבחר הוא המתאים ביותר. להלן ההכנות הנדרשות ביום הניתוח עצמו :
1.    חשוב לדאוג לקרוב משפחה או חבר שילווה אותך ביום הניתוח עצמו (וכיום יומיים לאחריו, עד אשר תחזור הראיה לאיתנה באופן מלא). זכרו, כי לא תוכלו לנהוג לאחר הליך הסרת משקפיים בלייזר .
2.    יש להסיר עדשות מגע רכות מספר ימים לפני הניתוח, ועדשות מגע קשות – לפחות כשבוע.
3.    כדאי להצטייד במשקפי שמש אותם תוכלו לחבוש אחרי הניתוח ולהגן על עיניים רגישות (גם בלילה).