הכל על קטרקט

התופעה של קטרקט, היא תופעה שכיחה יחסית בעיקר בקרב גילאים מבוגרים. על מנת שנבין איך אפשר לטפל בצורה טובה בהופעה של קטרקט, נבין ראשית את התופעה עצמה, במה היא מתבטאת, ומדוע בכלל היא מתרחשת. הופעה של קטרקט היא למעשה עכירות בעדשת העין שלנו. העכירות בעדשת העין גורמת לכך שאנחנו רואים את התמונה בצורה מטושטשת. חשוב לציין, כי קטרקט איננו מצב של קוצר ראיה או זוקן ראיה, למרות שלעתים הסימפטומים יכולים להיות דומים. עם זאת קטרקט הוא לא פונקציה של המרחק של האובייקט מהעין שלנו וחוסר יכולת לייצר מיקוד נכון, אלא בעכירות פיסית של ממש שמצטברת בתוך עדשת העין שלנו.

סוגי קטרקט שונים
היום רפואת העיניים יודעת להבדיל כבר בין מספר סוגי קטרקט, וכך לתת להם את הטיפול הנכון. הסוג הנפוץ ביותר של קטרקט הוא קטרקט גרעיני. קטרקט מסוג זה נפוץ מאד ככל שהגיל של החולה מתקדם יותר. העדשה שלנו מייצרת מעין עכירות פיזיולוגית שפשוט מצטברת עם הזמן.
סוגים נוספים של קטרקט מעט יותר נדירים הם הקטרקט הקורקיטלי, שבו העכירות מצטברת בעיקר בשולי העדשה, והקטרקט האחורי, שנחשב באופן יחסי למפריע ביותר מבין כלל סוגי הקטרקט.
יש עוד סוג נדיר במיוחד של קטרקט, שיכול להיווצר כבר בזמן הלידה של התינוק. במקרים כאלו של קטרקט מטפלים ממש במהירות, על מנת למנוע בעיות ראיה בהמשך.
מבחינת האוכלוסייה שחשופה להופעה של קטרקט, מדובר בראש ובראשונה על אנשים מבוגרים. אם קודם לכן היו לכם בעיות ראיה אחרות, הסיכוי כמובן עולה יותר. אנשים כבדי משקל או אנשים מעשנים – אף הם חשופים יותר להופעת העכירות בתוך עדשת העין.
לשמחתנו, הרפואה מצאה פתרון נח יחסית לבעיות של קטרקט – ניתוח. ניתוח קטרקט הוא הליך רפואי מונע שבאמצעותו מחליפים את עדשת העין שלנו בעדשה תותבת. הניתוח יכול להתבצע אפילו בהרדמה מקומית, ותופעות הלוואי שמתקיימות אחריו עוברות תוך זמן קצר. הסיבוכים של ניתוח להסרת קטרקט הם נדירים במיוחד, כך שניתוח יכול להתאים כמעט לכל מי שסובל מהופעה של קטרקט בעיניו.

במרפאת עיניים מסירים קטרקט בקלות!
מרפאת "עיניים", בניהולו של ד"ר שמואל לוינגר, מזמינים אתכם להיפטר מהקטרקט שלכם אחת ולתמיד! במרפאת "עיניים" פועלים רופאי עיניים מהשורה הראשונה בארץ. אנחנו עורכים מספר רחב מאד של ניתוחי וטיפולי עיניים מכל הסוגים, כאשר כמובן שניתוח להסרת קטרקט הוא אחד מהניתוחים שאנחנו מתמחים בהם. הצוות המומחה של מרפאת "עיניים" ישמחו לאבחן את מצב העין שלכם, ובמידת הצורך לבצע עבורכם ניתוח להסרת קטרקט, והתקנת עדשה תותבת בעין שלכם. אנחנו מתחייבים לניתוח מהיר, פשוט, נטול סיבוכים, כך שאתם תוכלו לחזור במהירות לחיי היום יום שלכם.
אז למה שתישארו עם קטרקט בעין? צרו קשר עם מרפאת "עיניים" והקטרקט שלכם יעלם כלא היה!