הסיבות לביצוע טיפול בעין עצלה

טיפול בעין עצלה נחשב היום כטיפול שהוא חובה לכל מי שסובל מבעיית העין העצלה. טיפול בעין עצלה, בא למעשה לפתור את בעיית הקשר שיש בין העין לבין המוח. בסופו של דבר, עין עצלה היא מצב שבו גם אם אדם משתמש בעזרי ראיה שונים, עדיין החדות נמוכה יותר מ 6\9. אחד היתרונות של טיפול בעין עצלה, בין אם מדובר בטיפול בעין עצלה אצל מבוגרים או אצל ילדים, הוא העובדה שהוא לא כולל כל ניתוח או התערבות כירורגית. טיפול בעין עצלה מתבסס על אימון של העין ושל המח – הטיפול כולו מבוצע באמצעים ויזואליים שונים, כך שאם מבצעים אותו לאורך זמן, אפשר להגיע לתוצאות מעולות.

טיפול בעין עצלה אצל ילדים
תתפלאו אולי לגלות, אבל דווקא טיפול בעין עצלה של ילדים נחשב לטיפול הקל ביותר, הפשוט והקצר ביותר. הסיבה לכך שההליך של טיפול בעין עצלה אצל ילדים נחשב לפשוט כל כך, היא שמערכת הראיה שלנו היא כל כך מורכבת – שעד גיל 9 היא עדיין מתפתחת אצלנו. למעשה, שאר החושים שלנו מתפתחים בצורה מהירה במיוחד, וכבר בגיל יום אנחנו נהנים משמיעה מצוינת, חוש מישוש מפותח, ויכולים ליהנות מטעמים וריחות. הראיה שלנו, לעומת זאת, הופכת מלאה רק בגיל חצי שנה, ועד גיל 9 שנים היא עדיין משתנה ומתפתחת. לכן, טיפול בעין עצלה אצל ילדים נחשב לפשוט יותר. טיפול בעין עצלה אצל ילדים מתבסס פשוט על כך שהילד ימשיך בחייו היומיומיים – כאשר העין החזקה שלו מכוסה ברטייה או בפלסטר. הכיסוי של העין החזקה, מכריח את השרירים של העין העצלה לפעול ולהתאמץ, וכך הראיה של הילד בעין העצלה משתפרת.

טיפול בעין עצלה אצל מבוגרים
חשוב לציין, כי טיפול בעין עצלה של מבוגרים, יכול להתבצע גם אצל ילדים, כל עוד הם עברו את גיל 9-10, שכן אז מערכת הראיה כבר מקובעת הרבה יותר. גם בהליך של טיפול בעין עצלה אצל מבוגרים, ההליך לא כולל שום התערבות כירורגית, ומתבסס על עזרים ויזואליים לחלוטין. טיפול בעין עצלה אצל מבוגרים מתבצע בשיטת הנוירוויז'ן. בשיטה זו, מתבצעות ראשית בדיקות מקיפות לאדם שיש לו עין עצלה. בהמשך בונים לו תוכנית אישית לצורך טיפול באותה עין עצלה אצלו.
תכנית מתבססת על הקרנה של תמונות מיוחדות שאמורות לשפר את הראיה שלו, כאשר הטיפול עצמו מתבצע דרך המחשב האישי, ומתאים את עצמו לקצב ההתקדמות של מי שעובר את הטיפול. טיפול בעין עצלה אצל מבוגרים, בשיטת הנוירוויז'ן רושם הצלחה של כ80% מכלל המטופלים, בטווח רחב מאד של גילאים, כך שגם אם החלטתם לטפל בבעיה בגיל מבוגר, אין שום בעיה – כל שעליכם לעשות הוא ללכת אל מרפאת עיניים מקצועית ומוסמכת ולשפר את הראיה שלכם.

מידע נוסף:

מרפאת עיניים – מרכז לטיפול במחלות עיניים ואסתטיקה

פורטל מידע להסרת משקפיים בלייזר – lasiktec.com

הדור השלישי – כשגיל חוכמה ופנאי נפגשים