הסרת משקפיים בלייזר – לראות טבעי, צלול ומושלם

ניתוח הסרת משקפיים בלייזר (הקרוי גם "ניתוח תשבורת") הוא ניתוח קל ופשוט המאפשר לבעלי משקפיים או עדשות להיפטר מהם לתמיד, או לכל הפחות – להוריד משמעותית את מספר המשקפיים לו הם זקוקים. בישראל מבוצעים כ-15,000 ניתוחי הסרת משקפיים בלייזר מדי שנה, ואין ספק כי מדובר בהליך הצובר פופולאריות רבה יותר מדי שנה, כמו גם התפתחויות טכנולוגיות משמעותיות.
ניתוח הסרת משקפיים בלייזר הוא בלתי הפיך, ובמהלכו מבוצעת שבירה של הקרנית הגורמת לקוצר או רוחק ראיה ואסטיגמטיזם (צילינדר). שבירת הקרנית מבוצעת באמצעות קרן לייזר המלטשת אותה, משנה את צורתה ופותרת את עיוות הראיה. בסוף הפעולה הנמשכת כמספר דקות, חוזרת העין לפעילות מלאה וההחלמה קצרה בדרך כלל.

למי מיועד ניתוח הסרת משקפיים בלייזר ?
טיפול הסרת משקפיים בלייזר מיועד לאנשים הסובלים מלקויות ראיה קלות יחסית (קוצר או רוחק ראיה, צילינדר), בני 18-65, ומי שמספר המשקפיים שלהם יציב לפחות שנה. מי שאינם יכולים לעבור את הטיפול (או נדרשים לסוגי טיפולים אחרים) הם מי שהקרנית שלהם דקה מדי, מי שסובלים ממחלות עיניים כרוניות (גלאוקומה, קטרקט, ניוון הרשתית), מי שסובלים מלחץ תוך עיני, מדלקות עיניים חוזרות ונשנות, מיובש כרוני בעין, וכמו כן – מי שסובלים ממחלות אוטואימוניות קשות (סכרת), ונשים בהריון.
הסיבה לאיסורים אלה נובעת מהסיבוכים שעשויים להיווצר לאחר הניתוח אצל מי שסובל מהתסמינים הנ"ל, עד כדי פגיעה ממשית בעיניים ובראיה.

ומה לגבי מחירי טיפול הסרת משקפיים בלייזר ? כמה זה עולה ?
מחיריהם של טיפולי הסרת משקפיים בלייזר משתנים בין המרפאות והמכונים השונים, ונקבעים על פי עלויות תפעול המרפאה, סוג המכשור שנעשה בו שימוש, סוג שיטת הסרת משקפיים בלייזר המבוצע ואחרים. בנוסף, התחרות בין המכונים והמרפאות מביאה להורדת המחירים באופן תדיר, לפיכך טרם ההחלטה על הסרת משקפיים בלייזר יש לבצע השוואת מחירים בין כל המכונים ולבחור את החבילה המתאימה והמשתלמת לכם ביותר.
וכיצד לבחור מכון הסרת משקפיים בלייזר מבין שפע המכונים הקיימים ?
1.    רצוי לבחור מרפאות ומכונים המתמחים רק בניתוחי הסרת משקפיים בלייזר , היות ואלה הם בעלי הנסיון הרב ביותר בתחום.
2.    כמובן שיש לבדוק את הציוד הטכנולוגי המצוי במכון, לוודאי כי אפשריות בו מספר שיטות לביצוע הסרת משקפיים בלייזר , וכמובן – לבדוק כי הציוד עומד בתקנים . את הנתונים האלה אפשר לקבל מרופאי עיניים אובייקטיביים או אופטומטריסטים.
3.    יש לבדוק כי הטיפול מבוצע על ידי רופאי עיניים מומחים בקרנית (ולא רק רופאי עיניים רגילים), בעלי נסיון בניתוחי הסרת משקפיים בלייזר (את הנתונים האלה תוכלו לבקש ישירות מהרופא).
4.    יש לבדוק שהרופא והמכון חברים באיגוד הישראלי לרפואת עיניים (ואפשר אף לבדוק עם האיגוד עצמו שהרופא אכן חבר פעיל בו).
5.    וכמובן – אחת הדרכים הטובות ביותר לקבלת מידע אודות מכוני הסרת משקפיים בלייזר היא האינטרנט. חפשו המלצות וביקורות על המכונים השונים, וקבלו את כל החומר והמידע שאתם זקוקים לו טרם התהליך. בהצלחה!

המלצוח: דיקור סיני